Metoda Glenna Domana w nauczaniu przedszkolnym - czytanie globalne

Dla kogo: nauczyciele wychowania przedszkolnego, wychowawcy, terapeuci

 

Opis szkolenia:

Metoda Glenna Domana to innowacyjne wprowadzenie dziecka przedszkolnego w świat czytelnictwa. Poprzez zabawę dzieci poznają wyrazy i aktywnie poznają ich znaczenie. Podczas czytania globalnego dziecko poznaje i nazywa cały wyraz – bez wnikania w jego strukturę, bez znajomości liter.

W czytaniu globalnym dziecko nie skupia się na identyfikowaniu pojedynczych liter, potrafi jednak rozpoznać i nazwać cały wyraz. Takie intuicyjne czytanie jest znane najmłodszym od wczesnych lat dzieciństwa, gdzie mimo nieznajomości liter rozpoznają słowa umieszczone na plakatach czy książkach. Widzą one bowiem słowo, jako całościowy obraz.

 

Program szkolenia:

  • Zarządzenie MEN dotyczące nauki czytania w przedszkolach/ ośrodkach/ placówkach przedszkolnych
  • Metoda Domana, czyli zabawa w czytanie globalne
  • Podstawy metodyki: gry i zabawy utrwalające, 'kąpiel wyrazowa', wprowadzanie wyrazów, wykorzystywanie wzroku i słuchu w nauce czytania
  • Układanie scenariusza zajęć zgodnego z metodą Glenna Domana
  • Tworzenie książeczek dla dzieci
  • Poznanie ćwiczeń które wspomagają pracę metodą Domana

 

Instytut Szkoleniowy GoWork.pl oferuje Państwu najlepiej wykwalifikowaną kadrę trenerską, co przekłada się na najwyższą jakość organizowanych przez nas szkoleń.

Po każdym szkoleniu umożliwiamy Państwu uzyskanie certyfikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej, potwierdzającego zdobycie nowych kwalifikacji.

 

Terminy szkoleń:

Szkolenia dla nauczycieli:
Miasto
Cena
Termin
L. godzin
Szczecin
249 zł
2017-11-14
6
Opole
289 zł
2018-10-09
6
Bydgoszcz
289 zł
2018-10-16
6

NASZE ODDZIAŁY: