"Uzależniogenny" XXI wiek – czyli uzależnienie od Mass-Mediów

Opis szkolenia:

W dzisiejszych czasach młodzież zastępuję słowa komunikacją ikonograficzną czyli obrazkową. Skutkuje to tym, że odbiorca nie jest w stanie odróżnić dobra od zła czy prawdy od fałszu.

Proponujemy Państwu szkolenie dzięki któremu dowiedzą się Państwo jak skutecznie przekonać ucznia, że słowa mówione mają zdecydowanie większą moc niż słowa czytane na ekranie. Zapoznamy Państwa z sugestiami płynącymi z ekranu które kreują nowe wzorce osobowe np. człowieka żyjącego na luzie czy człowieka sukcesu w sposób atakujący podświadomość młodego człowieka. Powiemy Państwu jak rozmawiać z uczniem aby nie przekształcił się z widza w marionetkę nie potrafiącą dokonać własnych wyborów.

 

Program szkolenia:

  • Czym są mass media i jaki mają na nas wpływ

  • Jak nie zabijać swojej wyobraźni oraz jak nie być marionetką mass-mediów

  • Wyimaginowany wirtualny świat – jak młody człowiek ma nie stracić poczucia rzeczywistości

  • Co takiego jest interesującego w internecie czego nie da zastąpić się spotkaniem z przyjaciółmi – jak przekonać młodzież do częstszego wychodzenia z domu

  • Czy media pozwalają na wyrażanie w sposób bezpieczny emocji, a także odreagowania stresu poprzez np. gry online? Jakie mogą być tego skutki dla młodego człowieka.

 

Instytut Szkoleniowy GoWork.pl oferuje Państwu najlepiej wykwalifikowaną kadrę trenerską, co przekłada się na najwyższą jakość organizowanych przez nas szkoleń.

Po każdym szkoleniu umożliwiamy Państwu uzyskanie certyfikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej, potwierdzającego zdobycie nowych kwalifikacji.

 

Zapisz się już teraz! wypełnij formularz a odezwiemy się do Ciebie:

NASZE ODDZIAŁY: