Edukacja regionalna w zreformowanej szkole

Opis szkolenia:

Celem szkolenia jest doskonalenie kompetencji w obszarze edukacji regionalnej, a także  wyposażenie nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne do wykorzystania edukacji regionalnej w kontekście treści nauczania różnych przedmiotów, zgodnie z nową podstawą programową. Spotkanie umożliwi nauczycielom wymianę doświadczeń w zakresie realizacji ścieżki edukacyjnej, wypracowywanie materiałów dydaktycznych: programów i projektów edukacyjnych, scenariuszy zajęć edukacyjnych, pomocy dydaktycznych do edukacji regionalnej.

Edukacja regionalna może być sposobem na ciekawe wykorzystanie kontekstu wychowania patriotycznego, który został mocno zaakcentowany w nowych podstawach programowych z przedmiotów humanistycznych. Staje się również szansą na wprowadzenie eksperymentu pedagogicznego w swojej pracy.

Program szkolenia

  1. Cele i założenia edukacji regionalnej  - główne zagadnienia
  2. Edukacja regionalna w kontekście nowej podstawy programowej
  3. Edukacja regionalna jako eksperyment pedagogiczny
  4. Warsztat edukacji regionalnej – pomysły i realizacje, wypracowanie materiałów edukacyjnych
  5. Przegląd pomocy naukowych, konkursów i imprez dot. tematyki regionalnej
  6. Podsumowanie

 

Instytut Szkoleniowy GoWork.pl oferuje Państwu najlepiej wykwalifikowaną kadrę trenerską, co przekłada się na najwyższą jakość organizowanych przez nas szkoleń.

Po każdym szkoleniu umożliwiamy Państwu uzyskanie certyfikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej, potwierdzającego zdobycie nowych kwalifikacji.

 

Zapisz się już teraz! wypełnij formularz a odezwiemy się do Ciebie:

NASZE ODDZIAŁY: